Wyjazd Żukiem do Ameryki Południowej w 2016 to niezwykły projekt podróżniczy, na który składa się 7 zakręconych osób i jeden polski Żuk. Akcja dziać się będzie w Ameryce Południowej. Głównymi zamieszanymi w całą sprawę są 3 dziewczyny i 4 chłopaków: Sylwia, Ola, Julita, Jacek, Marian, Jacek oraz Janek. Przechodząc do rzeczy: obecnie, Żuk płynie statkiem do Ameryki Południowej, abyśmy mogli tam, w lutym rozpocząć największą z naszych wypraw. Na miejscu planujemy przejechać 12 000 tys. km przez 6 krajów: Brazylię, Chile, Boliwię, Peru, Paragwaj i Argentynę. Żuk zwiedzał już krym, był w Maroku, leżał w rowie, rozmawiał z wielbłądami, zwiedzał lasy i pustynie. Co tym razem czeka naszego bohatera? Na pewno mnóstwo niezapomnianych chwil, których nie chcecie przegapić! Będzie nas można śledzić - umieścimy na stronie link do lokalizacji GPS, a także postaramy się, w miarę dostępności internetu wrzucać na bloga i facebooka krótkie wzmianki, gdzie jesteśmy i co robimy.
   Naszym celem jest nie tylko to aby Żuk wrócił cały i zdrowy, nie tylko to, abyśmy zwiedzili Amerykę Południową, ale aby przeżyć mnóstwo przygód (nieprzewidzianych), o których będziemy mogli opowiedzieć i inspirować innych ludzi. Chcemy, najpierw siebie, a następnie innych przekonać, że nawet najdziwniejsze pomysły, mogą zaowocować wspaniałymi przeżyciami, których nikt nam nie odbierze.    Więcej o planowanej trasie i przygotowaniach można przeczytać na blogu.
   START: 1 luty 2016, Buenos Aires.

Buenos Aires (Argentyna) - Mendoza (Argentyna) - Santiago (Chile) - Pustynia Atacama (Chile) - Cuzco (Peru) - Machu Picchu (Peru) - Jezioro Titicaca (Boliwia) - Słone Jezioro (Boliwia) - Wodospady Iguazu (Brazylia) - Rio de Janeiro (Brazylia) - Sao Paulo (Brazylia) - Buenos Aires (Argentyna) - Wrocław (Polska)