Wyprawa Żukiem dookoła Polski planowana na 4 - 19 lipca 2015r rozpocznie się we Wrocławiu, skąd ruszymy w kierunku wschodnim. Podczas wyjazdu zwiedzimy i zobaczymy mnóstwo ciekawych miejsc, do których nigdy nie jest po drodze i o których nie mieliście często nawet pojęcia. Będą liczne zamki i ruiny, kościoły, cerkwie, a nawet meczety, będą pałace, latarnie morskie, jaskinie, groty oraz punkty widokowe. Będą granice naszego kraju i naszych możliwości, szczyty i depresje ( dosłownie ). Będą piękne widoki, niezliczone jeziora, bunkry, lasy oraz rzeki. A do tego upały, komary, dziki, żubry i awarie Żuka. Będą zakręty i podjazdy, będzie pot i zmęczenie. Przez te kilkanaście dni zobaczymy Polskę w każdym wymiarze, nastawiamy się głównie na zwiedzanie najpiękniejszych i najbardziej symbolicznych miejsc, kilka lekkich wycieczek górskich i krótki odpoczynek nad morzem. Jest to wyprawa dla osób pragnących poznawać świat i ludzi, a przede wszystkim świetnie się bawić. Żuk jest naszym ulubionym pojazdem, którym poznajemy świat, a my jesteśmy grupą przyjaciół i podróżników mających spore doświadczenie w wyprawach. Chcielibyśmy zapełnić wolne miejsca osobami, które zawsze marzyły o wzięciu udziału w takiej wyprawie, a nie są jej w stanie same zorganizować. Wystarczy być pełnoletnim, mieć pozytywne nastawienie do ludzi i świata, uwielbiać podróże i biwakowanie. Nasze podróże przynoszą mnóstwo przygód i wspomnień, Żukiem wędruje się znacznie wolniej i weselej niż normalnym samochodem, a emocje temu towarzyszące pozostaną w Waszych wspomnieniach na zawsze.

   Cena za udział w wycieczce wynosi 800PLN. W cenie zawarte jest przewodnictwo i organizacja wyjazdu, opłaty klimatyczne, bagażowe, paliwowe i parkingowe oraz Żukowa koszulka. Wygodne miejsce ( siedzące :) ) w Żuku - GRATIS! :D O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń, która wiąże się z wpłaceniem zadatku w wysokości 300PLN.

   Planowana trasa:


Wrocław → Nysa → Moszna → Jura → Jaskinia Raj → Góry Świętokrzyskie → Zamek Krzyżtopór → Sandomierz → Łańcut → Solina → Bieszczady → Zamość → Chełm → Białowieża → Wigry → Sejny → Hańcza → Wiżajny → Stańczyki → Mamry → Gołdap → Frombork → Żuławy → Mierzeja Wiślana → Trójmiasto → Żarnowiec → Słowiński Park Narodowy → Bory Tucholskie → Wrocław

   Planowana trasa będzie na bieżąco modyfikowana i ulepszana, w zależności od naszego tempa, warunków pogodowych, nastrojów naszych oraz Żuka. Na trasie część zabytków i atrakcji jest płatna, są to unikatowe i symboliczne miejsca, jeśli jednak ktoś nie jest czymś zainteresowany, nie ma potrzeby wchodzić z nami. Na trasie przewidywane są także noclegi na kampingach w kilku miejscach, co wiąże się z niewielką opłatą ( ok 10-15 PLN/noc ). Każda osoba powinna zatroszczyć się o jak najlepsze skompresowanie swojego bagażu i spakowanie go w dwie torby. Jedna, z ubraniami trafia na bagażnik dachowy, podręczna z ważniejszymi do środka. Bardzo przydatne są latarki czołowe. Należy być przygotowanym na każdą pogodę - jak to w Polsce :) Na zakupy jeździmy raz dziennie, do sklepu typu "Stonka", w którym wszyscy sprawnie kupujemy produkty na cały dzień. W sytuacjach nietypowych dzielimy się i pomagamy sobie :) . W Żuku ogólnie panuje demokracja.

   Wszelkie pytania należy kierować na zukiemprzezswiat@gmail.com lub pod: 502 360 223.

    Ruszamy w Polskę !